x
Loading...

שאלות ותשובות

מהי התחדשות עירונית?

התחדשות עירונית היא למעשה – שותפות ביניכם (הדיירים) לבין קבוצת אגוז. אתם מביאים את הקרקע, קבוצת אגוז מביאה את הניסיון, המימון ויכולות התכנון והביצוע. ביחד, אנו הופכים בניין ישן ורעוע – לנכס חדש, מודרני, בטוח ובעל ערך גבוה יותר עבורכם.

ומי מרוויח מהעסקה ? כולם !

אתם משביחים את הנכס, קבוצת אגוז תרוויח מהפער בין סך כל ההוצאות לבניית בניינכם מחדש וההכנסות ממכירת הדירות שנוספו בבניין, העירייה נהנית מהתחדשות עירונית ושיפור פני העיר והציבור הרחב נהנה ממלאי חדש של דירות למכירה באזורי ביקוש.

מהי תמ"א 38?

תמ"א 38 הינה תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה, שאושרה על ידי ממשלת ישראל בשנת 2005, ומטרתה לחזק מבנים ישנים אשר נבנו לפני שנת 1980 , ולפיכך אינם עומדים בתקן המחמיר של מיגון וכן חיזוק מבנים כנגד רעידת אדמה ת"י 413.

תמ"א 38 (1) מתייחסת לחיזוק הבניין, לתוספת מעלית, חניה בהתאם לתנאי השטח, לאישור הרשויות והוספת מרחבים מוגנים למבנה (מרחב מוגן דירתי – ממ"ד, או מרחב מוגן קומתי (ממ"ק).

מהי תמ"א 38 (2) ?

בשנת 2010 נוסף לתוכנית תמ"א 38 תיקון מספר 2, המאפשר לבעלי הדירות ליהנות מתוספת זכויות הבנייה על פי תמ"א 38 גם במסגרת של הריסה ובנייה מחדש של הבניין (בדומה לפרוייקט פינוי – בינוי). במקרה זה, הבניין ייהרס כליל ובמקומו ייבנה בניין חדש, מודרני, העומד בתקנים וזאת בהתאם לזכויות הבנייה של התוכניות החלות במקום בתוספת זכויות הבנייה על פי התמ"א.

האם כדאי לבצע תמ"א 38/1 או 38/2 בבניין?

תמ"א 1 הרבה יותר מעשית ופרקטית לבניין ספציפי. עדיף חיזוק בניין והוספת ממ"ד מאשר להישאר עם בניין ישן ולא בטיחותי עם סכנת רעידת אדמה וסכנת פינוי מבניין כאשר הבניין נכנס לקטגוריית בניין מסוכן – סכנה מיידית.

מצד שני, תמ"א 2 היא הריסה ובניית בניין חדש לגמריי כולל פינוי הדיירים למקום חלופי לתקופה ארוכה יותר מתמ"א 1.

ברוב המקרים סוג התמ"א יהיה על פי שיקול דעת נציגות הביניין וקבוצת אגוז.

מי מרוויח מפרויקט התחדשות עירונית?

פרויקט התחדשות עירונית, מטיב עם כל הצדדים-

  • מבחינת בעלי הדירות – הזדמנות לקבל דירה גדולה יותר עם מרפסת שמש, ממ"ד וחניה בבניין חדש ומודרני ולהגדיל את ערך הנכס שלהם – ללא כל הוצאה מצדם.
  • מבחינת קבוצת אגוז, זו הזדמנות עסקית, המאפשרת לה לבנות בבניין החדש/המחוזק דירות נוספות המיועדות למכירה לקהל הרחב וכך לממן את הפרויקט כולו בתוספת רווח הוגן.
  • מבחינת הרשות המקומית, זוהי הזדמנות – לחדש את פני העיר ולשפר את בטיחותם ורווחתם של תושבי העיר.
  • מבחינת הציבור הרחב והמדינה כמי שמייצגת אותו, זו הזדמנות נדירה ליהנות מהיצע דירות חדשות באזורי ביקוש – שבהם בדר"כ אין קרקעות חדשות לבנייה.

מדוע קבוצת אגוז?

קבוצת אגוז הינה קבוצת נדל"ן הפועלת בישראל מעל 25 שנה. הקבוצה בעלת יכולת ביצוע גבוה וניסיון עשיר בניהול והוצאה לפועל של פרויקטים מורכבים. הקבוצה שותפה מלאה לתהליך וקיים ליווי צמוד לאורך כל הדרך, באמצעות מערך שירות מוביל שילווה אתכם מהשלבים הראשונים בעסקה ועד שנים רבות לאחר הכניסה לדירה.

מי שומר על האינטרסים של הדיירים?

עו"ד מטעם הדיירים ומפקח מטעם הדיירים. אנחנו נותנים מימון מלא עבור מפקח חיצוני מטעם הדיירים שדואג לעמידה מלאה בתקנים והתחייבויות, ומשלמים את שכרו של העו"ד.

כיצד מסייעת תמ”א 38 להתחדשות עירונית ולשיפור חזית המבנה?

על-ידי הריסת המבנה והקמת חדש במקומו. המבנה החדש משודרג – מחוזק, במערכותיו החדשות ובאיכות החיים של הדיירים. בעת הבנייה נעשה שימוש בחומרים איכותיים לחיפוי החזית, והמרפסות החדשות מייפות את צורת המבנה.

מהן הערבויות שהדיירים מקבלים?

קבוצת אגוז מעמידה לרשותכם חבילת ביטחונות מקיפה, המבטיחה לכם 100% ביטחון ושקט נפשי לאורך התהליך, עד לכניסה אל הדירה החדשה שלכם וגם שנים לאחר מכן:

  • ערבות חוק מכר מלאה בשווי הדירה החדשה.
  • ערבות אוטונומית (פוחתת) להבטחת תשלום שכר הדירה במהלך תקופת הבנייה.
  • ערבות אוטנומית לתשלום מסים (להבטחת תשלומי המס אותם הקבוצה משלמת עבורכם, ככל שיידרשו).
  • ערבות בדק (להבטחת אחריות הקבלן במהלך שנת הבדק- לאחר הכניסה לדירתכם החדשה).
  • ליווי פיננסי מלא.

האם הדייר מוציא כסף מכיסו לביצוע פרויקט?

לא . עלות עו"ד, המפקח, המיסוי, שכר הדירה, הובלת הדברים לדיור החלופי הזמני וכו' ממומנים על ידי היזם.

איזה בניין יכול לעשות תמ"א?

מבנה שקיבל היתר ונבנה לפני 1980 .

מתי נוכל לקבל מפתח לדירה החדשה?

כל פרויקט עם המורכבויות שלו וכל פרויקט לגופו – הערכת משך הזמן המשוער לביצוע פרויקט של תמ"א 38/2 היא בין 3-5 שנים. על מנת לקבל הערכה מדויקת יותר, נמליץ  לבדוק עם מנהלי הפרויקטים שלנו, מהו משך הזמן הצפוי לביצוע הפרויקט.

אנחנו מתחייבים לפעול לקידום התכנית ואישורה בצורה עיקבית והדוקה אצל הגורמים הרלוונטיים, החל ממועד חתימת הרוב הנדרש מבעלי הדירות על ההסכם.

משך הזמן הנדרש להחתמת הרוב מבעלי הדירות על ההסכם תלוי בכך שככל שנצליח לבצע את ההחתמות מוקדם יותר, נוכל לצאת לדרך מוקדם יותר ואתם תוכלו להיכנס לדירות שלכם מוקדם יותר.

נגישות
WordPress Lightbox